Triglav liga: Jug slavio kod Partizana, Mladost kod Mornara

Nakon sljedećeg kola i matematički će biti poznati sudionici Final foura.

Nakon 15. kola regionalne vaterpolske Triglav lige, poredak četiri najbolja sastava je isti kao i prije spomenute runde, a to onda znači i da je gotovo pa sigurno takav i ‘zacementiran’ do kraja. Mladost prva, iza nje četiri boda manje hercegnovski Jadran, pa na bod tek zaostatka za Novljanima dubrovački Jug CO i konačno Jadran iz Splita. Posljednja prilika da se tu u samom vrhu, bez osobitog učinka doduše na polufinalne parove završnog turnira, nešto izmijeni bilo je baš u kolu iza nas.

U splitskom susretu dva Jadrana na Poljudu, domaći je Jadran primio 13 pogodaka od imenjaka iz Herceg Novog. Posljedica toga bio je neminovan poraz. Kobnim se po Splićane pokazao ulazak u utakmicu u kojoj je gost poveo 4:0 u samo pet i pol minuta. Domaćin je dao sve od sebe kasnije, uspio čak doći i do jednog poravnanja (9:9) u trećoj četvrtini, ali je vjerojatno i ta silna energetska potrošnja u tako odigranoj utakmici tada došla na naplatu. Gost je postigao nova dva uzastopna gola i tu prednost održao do kraja. Uz to, zbog tri osobne u zadnjoj četvrtini je splitski Jadran ostao bez Duje Pejkovića i osobito za njih značajno, Nathana Powera.

Dan kasnije, na tom istom bazenu, lider Mladost se morala malo pomučiti za tri boda protiv Mornara BS. Donekle sličan scenarij, barem glede početka. Brzo vodstvo gostiju (3:0) koje je mladostaše možda i ‘uspavalo’. Splićani se nisu predavali, pa su tako do poluvremenu već uspjeli izjednačiti (5:5), a u trećoj dionici i dvaput povesti (6:5 i 7:6). Posljednji egal bilježimo gotovo pet minuta prije kraja (10:10), kada golovima Buljubašića, sve boljeg Kharkova, te Ćuka Mladost odlazi na plus 3 (13:10) manje od dvije i pol minute prije kraja za praktički osiguranu pobjedu. Doduše, domaćin je uspio izboriti zadnji napad za mogući remi, ali je ostalo na koncu pobjedonosno za goste iz Zagreba.

Jug CO se pak bez problema ‘pohrvao’ s Partizanom i svladao ih usred Beograda. Maro Joković i Daniil Merkulov briljirali su svaki s po četiri gola. Lazar Vićković i Petar Tomić zabili su po tri za domaće.