Triglav liga: sva tri hrvatska velikana upisali pobjede

Tri utakmice u nizu odigrane su na plivalištu Poljud.

Odigrane su utakmice sedmog kola vaterpolske Triglav lige, a sve momčadi koje drže mjesta za Final Four upisali su pobjede.

Vodeća Mladost ostala je na stopostotnom učinku i nakon gostovanja u Beogradu. Mladostaši su sa glatkih 12:4 slavili na Banjici protiv Partizana. Na poluvremenu je već bilo visokih 10:2, a u nastavku su Žapci napadački posustali. Lovre Miloš zabio je tri, a Cosmin Radu, Antonio Petković i Franko Lazić po dva pogotka.

U Splitu je odigrano čak tri utakmice u nizu na plivalištu Poljud. Najprije su derbi igrali Mornar i Jadran iz Herceg Novog, a Crnogorci su slavili s 12:10. U uzbudljivoj utakmici Mornari su u trećoj dionici nadoknadili dva pogotka zaostatka te preuzeli vodstvo, ali čak šest primljenih pogodaka u posljednjih osam minuta odvelo ih je u poraz. Rino Burić sa tri gola bio je najbolji kod Mornara, a Vladan Spajić i Dragan Drašković zabili su po četiri za goste.

Jug je zabio duplo više golova od POŠK-a i upisao pobjedu 14:7. Po tri gola zabili su Maro Joković, Daniil Merkulov i Leo Cukrov. Još veću pobjedu ostvario je Jadran nad Šapcem 16:7. Najefikasniji su bili Zvonimir Butić sa četiri te Anđelo Šetka i Nikola Milardović sa tri gola, koliko je zabio i Nikola Lukić kod gostiju.

Partizan – Mladost 4:12

POŠK – Jug CO 7:14

Jadran Split – Šabac  16:7

Mornar BS – Jadran (HN) 10:12

Primorac – Crvena zvezda 6:6