EP Rukomet: Trikolori deklasirali Srbiju!

Francuzi djeluju nezaustavljivo.

Francuska se lako obračunala sa Srbijom i došla nadomak polufinala. Sve je praktički riješeno u prvom dijelu, koje su Francuzi dobili sa 19:12. Izabranici Dinarta i Gillea zadržali su stopostotan učinak na prvenstvu kao jedini takvi.Konačan rezultat glasi 39:30.

Burno je počelo. Luka Karabatić isključen je nakon 24 sekunde, a puno duže nije izdržao ni Mijajlo Marsenić. Nakon udarca rukom u lice Mahea danski suci gledali su video analizu, i pokazali izravan crveni karton srpskom pivotu.

Izabranici Jovice Cvetkovića imali su u 12. minuti prednost 6:4, no ništa više od toga nisu mogli. Srbi su držali egal do 20.minute, kada su imali -2 i napad. Nakon toga su slijedile serije napada i pogodaka Francuske. Brzom serijom 5-0 odlaze Trikolori na plus sedam. Prednost je samo rasla, a Jovica Cvetković nije uspijevao ništa pogoditi ni izmjenama.

U drugom dijelu na vratima Srbije priliku je dobio Ivanišević, i iskoristio ju. Također, zbog ozljede prsta Gerarda priliku kod Francuza dobio je Dumolin. No, ništa se rezultatski nije puno mijenjalo. Francuzi su lagano došli do pobjede, pritom odmorivši neke igrače pred sudar sa Hrvatskom.

Francuska : Dumolin 9 obrana, Gerard 5 obrana, N. Karabatić 4, L.Karabatić 7, Mahe 4,Abalo 2, Dipanda 3, Remili 3, Guigou, Porte 2, Claire 1, Cacheteux 7, Soraindo, Tournat 2, Lagarde 1,Mem 2

Srbija : Cupara 5 obrana, Ivanišević 7 obrana, Nenadić 6, Zelenović 7, Crnoglavac, Beljanski 4, Marsenić, Šešum 1, Vujić, Ilić 4, Radivojević 1, Đorđić,Đukić 1,Jovanović 4, Obradović 2,Stevanović

Sedmerci : Srbija 1/1 , Francuska 2/4

Isključenja :Srbija 5 , Francuska 3