Troje Hrvata u finalu gimnastičkog Grand Prixa

Hrvatski gimnastičari ostvarili su dobre rezultate u Osijeku...

Robert Seligman

Prvog kvalifikacijskog dana na sedmom gimnastičkom Grand Prixu koji se održava u Osijeku Hrvatska je već osigurala tri mjesta u finalu. Ana Đerek je s petim rezultatom (13.950) izborila finale u disciplini preskok. Isti uspjeh su u konju s hvataljkama ostvarili Robert Seligman i Leonardo Kušan. Osječanin je bio treći u kvalifikacijama s 14.900, a Kušan je zauzeo šesto mjesto s 14.750 bodova. Svo troje će se boriti za medalju već sutra od 16 sati.

Nažalost, po prvi puta u sedmogodišnjoj povijesti natjecanja u Osijeku Hrvatska neće imati finalistu na parteru. Tomislav Marković se proteklih šest godina bez problema plasirao u finale i osvojio je pet medalja. Nakon odrađene vježbe pao je na posljednjoj dijagonali i sa 14.050 bodova završio je tek na 19. mjestu.

Seligman je izjavio: “Zadovoljan sam. Radio sam novu vježbu koju pripremam za Svjetsko prvenstvo u Glasgowu. Nisam uspio odraditi tri ruska kola između hvataljki, pa mi je start umjesto 6.7 bio 6.4. U finalu sam i to je odlično, ali izvedba mora biti puno bolja. Louis Smith je danas bio najbolji, pokušat ću ga pobijediti u subotu.”