Tudor potopljen u Zagrebu, Lokomotiva uspjela iznenaditi PAOK

Nogometaši Lokomotive pobijedili su u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige grčki PAOK...

NK Lokomotiva/Foto: nklokomotiva.hr

Igor Tudor prvi je put na klupi grčkog PAOK-a predvodio svoje izabranike u službenoj utakmici, a sudbina je karte izmiješala tako da to učini upravo u domovini. Donedavni trener Hajduka sučelio je svoju momčad Lokomotivi u drugom pretkolu Europske lige te će na uzvrat, pomalo i neočekivano, putovati s minimalnim zaostatkom (2:1).

Lokosi su već u četvrtoj minuti imali veliku šansu kad je Bartolec iz slobodnog udarca sa sedamnaestak metara pogodio živi zid, da bi gosti uzvratili samo dvije minute kasnije – Mak je izigrao Andrijaševića i pucao sa šest metara, no lopta se od stative odbila natrag u teren.

Domaćinska atmosfera – na pustim tribinama u Kranjčevićevoj okupilo se praktiči više grčkih, negoli domaćih navijača – pogodovala je PAOK-u, koji je u prvom poluvremenu uglavnom diktirao ritam – sve do 30. minute, kad je sastav Ante Čačića nekako uspio otvoriti bravu gostujućih vrata.

Begonja je uputio odličnu loptu kroz sredinu za Kolara, koji je iskoristio dobiveni prostor i rutinski poentirao za vodstvo. PAOK je i u nastavku dominirao, bio konkretniji, no na samom kraju prvog dijela domaći su povisili vodstvo. Strijelac je, poslije ubačaja iz kuta, bio Franko Andrijašević.

Mnogo su bolje lokosi otvorili drugo poluvrijeme; nizale su se prigode Marića, Kolara i Begonje, no promjene rezultata nije bilo.

U novinarskim je bilježnicama osobito podebljana ostala akcija u 75. minuti, kad je nečuvanom Begonji s desetak metara sjajno obranio Olsen, da bi promašaji na naplatu najzad došli u sudačkoj nadokadi – pogrešku domaće obrane nije propustio iskoristiti Mak, donijevši svojem sastavu vrlo važan gostujući pogodak.

Igor Tudor iz Zagreba će tako praznih ruku, premda je očekivao puni plijen, nosigurno je kako će Lokomotivi u Grčkoj – kako to obično i biva – biti zaista pakleno.