Tudor pred skupinama Europske lige

PAOK se uvjerljivom pobjedom protiv Brondbya znatno približio skupinama Europske lige...

Igor Tudor/Getty Images

Hrvatski nogometni trener Igor Tudor može već nakon prve utakmice skoro slaviti ulazak u skupinu Europske lige. Njegov PAOK je na svom terenu deklasirao danski Brondby 5:0, a junak utakmice bio je slovački nogometaš Nikola Mak koji je postigao hat trick. Pobjeda je mogla biti još uvjerljivija da su domaći realizirali kazneni udarac u 89.minuti. Marin Leovac nije bio u sastavu PAOK-a budući da nema pravo nastupa jer je u ovom natjecanju već igrao za Rijeku.

Od hrvatskih igrača Duje Ćaleta-Car odigrao je svih 90 minuta u porazu Salzburga kod Beqirajevog Dinama iz Minska (0-2). Cijelu utakmicu odradili su i Danijel Pranjić te Mladen Petrić u remiju Qabale i Panathinaikosa (0-0), dok je Ivan Santini igrao do 65. minute za Standard, koji se s 0-2 vraća iz Moldea. Igor Banović i Karlo Belak nastupili su u remiju svojeg Milsamija protiv francuskog Saint-Étiennea (1-1).