Turkinje prejake za mlade odbojkašice u kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo

Dok naši dečki Europske kvalifikacije igraju u Zagrebu, djevojke se nalaze u Vrnjačkoj Banji gdje pokušavaju izboriti svoj plasman na Svjetsko prvenstvo. Ždrijeb im je dao da prvu utakmicu igraju protiv reprezentacije Turske, koja je tradicionalno u vrhu sa svim dobnim kategorijama. Zapravo sve reprezentacije koje sudjeluju na turniru čine vrh europske odbojke i svaki protivnik je iznimno opasan i jak.

Turska je pokazala svu svoju moć u ovom ogledu protiv Hrvatske i dosta jednostavno došla do pobjede u tri seta (25:18, 25:11, 25:16). Hrvatska je dobru igru pokazala samo u prvom setu i to do drugog tehničkog time-outa, ali nakon toga sve je išlo u korist Turske.

Izbornik Miroslav Aksentijević je komentirao: “Znali smo da su jedna od najboljih ekipa na ovom turniru. Ponekad smo mogli igrati na njihovoj razini, ali u nekim drugim trenucima mi jednostavno nismo mogli pratiti njihov tempo. Napravili smo previše servis grešaka, a kao rezultat toga utakmica se nije mogla dobiti.”

(foto: Hrvatska odbojkaška juniorska reprezentacija / HOS)