Tužna noć u Munchenu: Zadnja utakmica karijere legendarnog hrvatskog napadača kakvu nije zaslužio

Jučer je jedan od osnivača njemačke Bundeslige TSV 1860 Munchen dotaknuo samo dno u novijoj povijesti, nakon što je u doigravanju za ostanak u drugoj ligi izgubio od trećeligaša Regensburga. Regensburg je pred 62,000 ljudi na Allianz Areni slavio 2:0, te je s ukupnih 3:1 otpratio 1860 Munchen u treću ligu.

Tužnu večer za 1860 Munchen je iz prve ruke proživio legendarni hrvatski nogometaš Ivica Olić, koji je u susret ušao u 46. minuti, no nije uspio promijeniti ishod utakmice. Iz Olićevog kuta gledanja, ovaj neuspjeh je još veći budući da se bivši hrvatski reprezentativac ovom utakmicom oprostio od aktivne igračke karijere.

Da stvari budu gore po 1860 Munchen utakmicu su obilježili i navijački neredi, a domaći navijači su u 82. minuti i prekinuli utakmicu bacavši razne predmete na teren Allianz Arene. Utakmica je ipak naknadno nastavljena, te je nekako privedena kraju.

Munchen će tako od sljedeće sezone igrati u trećoj ligi, po prvi puta nakon 1992. godine, a 37- godišnji Ivica Olić je u finalnoj sezoni karijere u 30 nastupa uspio upisati pet pogodaka, koji nisu bili dovoljni da spase 1860 Munchen od ispadanja u niži rang natjecanja.