[VIDEO] Tvrda utakmica u Gorici: Atiemwen zabio ljepoticu prvenstva

Hajduk ponovno bez pobjede

Pred 3711 gledatelja u Gorici,u sklopu 13. kola prve hrvatske nogometne lige, susreli su se istoimeni domaćini i Hajduk. Susret četvrtoplasirane hit-ekipe prvenstva Gorice i sedmoplasiranog Hajduka dodijeljen je Franu Joviću iz zagreba. Treba istaknuti da je na samu utakmicu došlo i oko 500 pripadnika Torcide, ali zbog odluke Gorice da se stavi na raspolaganje samo 200 ulaznica za gostujuće navijače, iz protesta i zajedništva Torcida nije prisustvovala samoj utakmici već su ostali ispred stadiona.

Sama utakmica je krenula žustro i već u 2. minuti utakmice vidimo prvi žuti karton koji je zaradio Ismajli. Hajduk  u 3. minuti organizira prvu priliku. Bradarić je proigrao Jaira koji puca u blok i lopta se odbija u korner. U 14. minuti utakmice je postignut prvi gol na utakmici i to kakav gol! Atiemwen je primio loptu u blizini centra te gura svojem čuvaru loptu kroz noge i u nastavku akcije se sjurio na obranu Hajduka te uz malo sreće postiže gol koji može svakako konkurirati za gol sezone u HNL-u.

U 26. minuti utakmice nogometaši Gorice postižu novi pogodak, no ipak je poništen zbog zaleđa Zwolinskog. Hajduk se u 32. minute vrača iz rezultatskog zaostatka preko Jaira koji je na drugoj vratnici nadskočio  braniča Gorice Muhammeda. S desne strane terena ubacio je Bradarić. U 43. minuti novi problemi za Goricu. Čagalj je neoprezno džonom startao na Bradarića, te mu sudac Jović opravdano pokazuje crveni karton. Poluvrijeme završava rezultatom 1:1.

U nastavku Hajduk stišće te pokušava doći do gola gostiju, ali im to ne ide za rukom te ne uspijevaju nametnuti svoju igru iako su imali igrača više. Jedine prilike koje je uspio hajduk napraviti su bili udarci Jradia iz prekida s lijeve strane te pokušaj Borje Lopeza iz kornera. Vratar Gorice Kahlina se u obe situacije iskazao te sačuvao mrežu domaćina netaknutom. U 84. minuti utakmice Hajduk traži najstrožu kaznu od glavnog arbitra utakmice. Muhammed s leđa gura Ivanovskog, no Sudac jović je mišljenja da je Makedonac prelako pao! Trener Bilih Zoran Vulić je nakon utakmice izjavio da je jedanaesterac postojao, te da je Hajduk u toj situaciji oštećen javlja 24sata. Do kraja susreta Gorica se grčevito borila i iščupala taj vrijedan bod na bitnoj utakmici za njih.