Mini Vatreni nakon dvije grupne utakmice ostali bez šanse za plasman u četvrtfinale U-17 EP-a

U-17 EP: Španjolska izbacila Hrvatsku iz daljnjeg natjecanja

Nakon poraza mini Vatrenih u srazu s Turskom, u drugoj utakmici skupine A Španjolska je na Rujevici pobijedila Italiju s 3:1, te tako zatvorila vrata četvrtfinala izabranicima Darija Bašića.

Mladi Španjolci su potvdili status favorita grupe, te su uvjerljivo savladali Talijane pogocima Sergija Gomeza i Abela Ruiza. Pritom je Gomez bio precizan u 36. minuti, dok je njegov suigrač iz Barcelone Ruiz dva puta pogađao mrežu nemoćnog Ghidottija i to u 68. minuti iz penala i u 80. minuti. Poraz Italije je u nadoknadi susreta u 82. minuti (utakmice se na U-17 EP-u igraju dva puta po 40 minuta) ublažio Juventusov Caviglija.

U posljednjim utakmicama grupe A, Španjolska će protiv Hrvatske odigrati revijalan susret budući da se zna da su Španjolci osvojili skupinu, a naš nogometaši ispali iz daljnjeg natjecanja, dok će Italija i Turska u međusobnom dvoboju odlučivati o drugom putniku u četvrtfinale turnira iz grupe A.

Ostale dvije utakmice dana su odigrane u grupi B gdje je Francuska razbila Farske Otoke s čak 7:0, dok su Škotska i Mađarska odigrale 1:1.

Mladi Francuzi su od početka dominirali protiv slabašnih Farskih Otoka, te su na kraju ubilježili rekordnu pobjedu na finalnim turnirima U-17 Europskih prvenstva, a strijelci u golijadi od 7:0 su bili Gouiri (1′, 10′, 33′), Caqueret (4′, 46′) , Picouleau (15′) i Adli (54′).

Puno zanimljivija je bila utakmica između Škotske i Mađarske, gdje su Škoti uspjeli spriječiti Mađare da nadograde još jednu pobjedu na odličan nastup u prošlom kolu protiv Francuske. Rudden je Škote doveo u vodstvo u 30. minuti, a Szereto, član Stoke Citya je u 52. minuti postavio konačnih 1:1, iako valja napomenuti kako su Mađari imali više prilika za pobjedu. Mađarska je sasvim blizu prvog mjesta u grupi B budući da se očekuje da će pobijediti Farske Otoke u posljednjem kolu, a Francuska će preko Škotske tražiti prolaz u četvrtfinale.