EP (U-18): Hrvatska uvjerljiva i protiv Francuza, stopostotni u drugi krug

SKUPINA B - 3. kolo: Francuska - Hrvatska 62:79 (14:24, 16:18, 22:16, 10:21). Hrvatska je upisala i treću pobjedu u skupini te stopostotna ulazi u drugi krug natjecanja.

SKUPINA B – 3. kolo

FRANCUSKA – HRVATSKA 62:79 (14:24, 16:18, 22:16, 10:21)

FRANCUSKA: Fauche 3, Briche, Ory 2, Kaba 8, Dussoulier 9, Ndoye, Michel 2, Cordinier 4, Smock 16, Wallez, Eliezer-Vanerot 11, Brun 7.

HRVATSKA: Kapusta, Filipović 9, Majcunić, Badžim, Božić 24, Vučić 1, Slavica 9, Bender 4, Žižić 3, Jukić, Mazalin 8, Arapović 21.

Nakon dvije uvjerljive pobjede protiv Engleske i Litve, u trećem kolu skupine B Hrvatska je čekala Francusku. Bez većih problema naši igrači su slavili rezultatom 62:79 te su prenijeli maksimalan broj bodova u drugi krug natjecanja.

Odlično je Hrvatska otvorila utakmicu, a već nakon osam minuta igre imali smo velikih 14 poena prednosti. Ipak, Francuzi su konsolidirali svoje redove te se do poluvremena igra koš za koš. Na veliki predah otišlo se s rezultatom 30:42. Za razliku od jučer kada je dominirao Dragan Bender, danas je raspoložen bio Marko Arapović.

Na startu drugog dijela, Francuzi su odličnom obranom prisili naše igrače na greške i ubrzo su stigli na samo dva razlike. Tada se ukazao kapetan Arapović koji s osam uzastopnih poena vraća mir u hrvatske redove. Protivnik nije imao snage za još jedan povratak, a kako se utakmica bližila kraju prednost izabranika Ante Nazora bila je sve veća i veća.

Uz spomenutog Arapovića (21 poen, 12 skokova), odličnu utakmicu odigrao je i Luka Božić koji je bio naš najefikasniji igrač s 24 poena. Sada slijedi dan odmora, a ponedjeljak nastavljaju natjecanje u novoformiranoj skupini.