U-18: poraz od Crne Gore na otvaranju turnira

Sljedeći susret je u četvrtak u 15 sati protiv Bosne i Hercegovine.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 18 godina starosti otvorila je porazom od Crne Gore turnir koji se održava u istarskom gradu Medulinu.

U-18: HRVATSKA – CRNA GORA 1:3 (1:2)

Strijelci: 1:0 – Pejić (13′), 1:1 – Vukčević (30′), 1:2 – Osmanović (35′), 1:3 – Gašević (57′)

Hrvatska: Josipović, Hrvoj, Palić (82′ Cerovčec), Liber, Hodak, Luburić, Tadić (87′ Šaronja), Janković (81′ Bernobić), Svržnjak, Fruk (46′ Brković), Pejić (46′ Kuprešak). Izbornik: I. Gudelj.

Hrvatska je povela u 13. minuti golom Pejića, no Crnogorci već do kraja poluvremena okreću rezultat u svoju korist. Najprije je Vukčević zabio nakon pola sata igre za izjednačenje, a pet minuta kasnije Osmanović zabija za preokret. U nastavku utakmice Gašević je potvrdio pobjedu.

U drugom se kolu izabranici Ivana Gudelja sastaju s Bosnom i Hercegovinom. Susret je na rasporedu u četvrtak, 13. prosinca, s početkom u 15:00 sati.