U (18) žene: Hrvatska teško poražena od Rusije i ispala iz borbe za medalje

Četvrtfinale: Rusija - Hrvatska 67:41 (21:14, 10:5, 19:11; 17:11)

Iva Slonjšak/Fibaeurope

ČETVRTFINALE

RUSIJA – HRVATSKA 67:41 (21:14, 10:5, 19:11; 17:11)

RUSIJA: Iakovleva, Kirina, Burovaya 4, Kolosovskaia 11, Kuplinova 3, Levchenko 13, Sema 15 (14 skokova), Kuzmina, Varlamova 3, Maiga 18, Bratchikova, Aksenova.

HRVATSKA: Rački 4, Goleš 14, Slošnjak 7, Božić, Ilić 2, Miličević, Periša, Stojsavljević 2, Marić 2, Kelava 3, Šolić, Bura 7.

Nakon što su naše igračice teškom mukom izborile četvrtfinale u ključnom dvoboju protiv Češke, za protivnika su dobile moćne Ruskinje. Borile su se Gorana Šućurovića čitav susret, ali jednostavno nije išlo. Protivnice su pokazale zašto ih smatraju jednim od prvih favorita turnira i s lakoćom izborile polufinale.

Hrvatska se čvrstom obranom držala koliko-toliko u utakmici, ali kako je vrijeme odmicalo prednost Rusije je rasla. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 31:19. Veliki broj izgubljenih lopti i dekoncentracija u napadu koštali su nas boljeg rezultata.

U nastavku ista priča. Dora Goleš nije mogla sama i na koncu je bila jedina dvocifrena igračica s 14 poena. Rusija je mirno privela susret kraju, a u polufinalu čeka boljeg iz susreta Španjolske i Belgije. Hrvatska će u borbu za peto mjesto protiv poraženog iz istog dvoboja. Odličnu utakmicu odigrala je Tatiana Sema s 15 poena i 14 skokova.