U-19 nogometna reprezentacija pobijedila Luksemburg

Momčad Ivana Gudelja porazila Luksemburg na Hajdučko-Dinamov pogon

Nakon remija sa Makedoncima na otvaranju skupine 3 u prvom kolu kvalifikacijskog turnira za europsko prvenstvo, u Češkoj, izabranici Ivana Gudelja su sa 2:1 pobijedili Luksemburg. Pobjedom sjedaju na prvo mjesto skupine sa 4 boda.

Hrvatska je igrala u sastavu 4-2-3-1 sa Kotarskim na golu, Sutalo-Vušković-Franjić-Colina u obrani. vezni redom su ordinirali Bulat-Palaversa, iz isturenoga Baturine su startali Kreković-Šego-Marin.

Na kraju prvog poluvremena Antonio Marin dovodi hrvatsku u prednost 1:0, 42 minuta.

U nastavku izbornik mijenja Baturinu i stavlja u igru Hanuljka. Hrvatska u 80-oj minuti dobiva jedanaesterac, te za konačnih 2:1 zabija Ante Palaversa. Do kraja izbornik uvodi još Bušnju i Rešetara. Za Luksemburg je zabio Olsen u 72. minuti.

U utorak 20.11. Hrvatska U-19 igra protiv Češke koja je druga u skupini sa istim brojem bodova. Makedonija koja ima 2 boda igra protiv Luksemburga i u slučaju da pobijedi, Češka i Hrvatska će međusobno odlučivati o prolazu dalje.