Poveli protiv Čeha i na kraju uspjeli izvući bod

U19 reprezentacija/Foto: Drago Sopta, HNS

U-19: HRVATSKA – ČEŠKA 2:2 (1:1)
Kvalifikacije za EP, Skupina 3, Zlin.

Strijelci: 1:0 – Šego (34′), 1:1 – Slamena (42′), 1:2 – Fukala (53′), 2:2 – Palaversa (89′)

Hrvatska: Kotarski, B. Šutalo, Čolina, Palaversa, J. Šutalo, Franjić, Hanuljak (87′ Rešetar), Baturina (67′ Kreković), Marin (9′ Vuk), Šego, Bulat. Izbornik: I. Gudelj

Pogotkom u sudačkoj nadoknadi, Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina se uspjela plasirati u drugi krug kvalifikacija za europsko prvenstvo u Armeniji! U trećem i posljednjem dvoboju skupine 3 izabranici Ivana Gudelja su remizirali sa domaćinom kvalifikacijskog turnira Češkom 2:2 i s tim bodom zauzeli drugo mjesto skupine koje vodi u daljnju fazu natjecanja.

U drugom susretu skupine, onom između Makedonije i Luksemburga, Makedonija je povela u 72. minuti dvoboja, što je automatski značilo da sa rezultatom u našoj utakmici, ispadamo iz kvalifikacija. U tim trenutcima nam je trebao pogodak ili pogodak Luksemburga, a došao je u 92. minuti našeg sraza sa Česima. Junak utakmice Palaversa je lijepim udarcem sa 18 metara matirao Češkog golmana i odveo Hrvatsku dalje.

Iako smo poveli u prvom poluvremenu 1:0, Češka je uspjela do poluvremena neutralizirati našu prednost i u drugom poluvremenu preokrenuti. Prvi zgoditak za Hrvatsku je zabio Šego, također igrač hajduka, na asistenciju upravo Ante Palaverse. U 42′ zabija Patrik Slamena za neriješeno, a Fukala Michal u 53′ za 2:1 Čeha.