U-19: Norveška preko Hrvatske izborila EURO

Osječanin Boško Šutalo zabio je 2 od 4 gola reprezentacije, po jedan su dali Palaversa i Marin.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina starosti zaključila je kvalifikacijski turnir porazom od Norveške 3:2. Norvežani su ovom pobjedom došli do sedmog boda koji ih vodi na Europsko prvenstvo.

Hrvatska – Norveška 2:3 (0:1)

strijelci: 0:1 Larsen (42′), 0:2 Vušković AG (50′), 0:3 Larsen (61′), 1:3 Šutalo (76′), 2:3 Palaversa (88′)

Hrvatska: Kotarski, Šutalo, Vušković, Smolčić, Čolina, Bulat, Blagaić (46′ Pršir), Palaversa, Dolček (62′ Bušnja), Baturina (77′ Šipoš), Marin.

Norveška: Klaesson, Jarl, Rosler, Fredriksen, Tagseth, Stenevik, Torset (90′ Pedersen), Hove, Kitolano (52′ Hagen), Larsen (90′ Krygard), Christensen.

Hrvatskoj je za prvo mjesto uz pobjedu bio potreban i remi ili pobjeda Mađarske protiv Njemačke, no niti onaj rezultat se nije poklopio. Norveška je povela u završnici prvog dijela golom Jorgena Larsena, a prednost je poduplao Mario Vušković u petoj minuti nastavka autogolom. Napadač Sarpsborga, Larsen postigao je u 61. minuti svoj drugi pogodak i riješio pitanje pobjednika.

S obzirom da je Njemačka tada imala 2:0 golovima Yeboaha, Norveškoj je pobjeda bila neophodna, a Boško Šutalo u 76. minuti i Ante Palaversa u 88. minuti iz kaznenog udarca stvorili su nervozu kod Skandinavaca u posljednjim sekundama, ali izabranici Ivana Gudelja nisu uspjeli postići još jedan gol i gurnuti Nijemce prema Euru.

Norveška je završila skupinu kao prva sa sedam bodova, Njemačka je druga sa šest, Hrvatska je osvojila tri, a Mađarska jedan bod.