U-21: Gračanovi odabranici nadoknadili dva gola zaostatka i remizirali s Italijom

Susret je odigran u Frosinoneu.

Alen Halilović/Foto: commons.wikimedia.org - Fanny Schertzer

U pripremnoj utakmici uoči ovoljetnog nastupa na Europskom prvenstvu Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija gostovala je kod jednog od domaćina završnog turnira, Italije.

Italija – Hrvatska 2:2 (2:0)

strijelci: Bastoni (22′), Locatelli (26′), Halilović (58′), Kalaica (78′)

Susret je odigran u Frosinoneu, a domaćini su u razdoblju između 22. i 26. minute stekli dva pogotka prednosti. Precizni su bili Bastoni glavom nakon udarca iz kuta te Locatelli nakon što hrvatska obrana nije raščistila situaciju pred svojim vratima.

Međutim, u nastavku je uslijedio povratak mladih Vatrenih. Igrala se 58. minuta kada je Halilović s dvadesetak metara naciljao donji kut talijanskog vratara, a u 78. minuti Kalaica se najbolje snalazi u gužvi u talijanskom šesnaestercu za konačnih 2:2.

Hrvatska će na europskoj smotri u lipnju igrati u Skupini C, zajedno s Engleskom, Francuskom i Rumunjskom, dok će Italija snage odmjeravati sa Španjolskom, Poljskom i Belgijom u Skupini A.