U dramatičnoj utakmici Hrvatska bolja od Italije

Hrvatski vaterpolisti su u polufinalu Svjetske lige...

U četvrtfinalu Svjetske lige Hrvatska je nakon izvođenja peteraca svladala Italiju 14:12 i u subotnjem polufinalu će igrati protiv SAD-a. Naša reprezentacija već u otvaranju utakmice povela 2:0 pogocima Jokovića i Sukna, a tek u šestoj minuti je Luongo postigao prvi pogodak Italije. Prije kraja prve četvrtine Obradović je povisio na 3:1. Početkom druge dionice i Bušlje je postigao pogodak. Bila su tri pogotka u situacijama s igračem više, ali nakon toga se naša momčad opustila. Ekspresno su to Talijani iskoristili i u 14. minuti su poveli 5:4.

Hrvatska je u trećoj četvrtini opet bila dobra i ubrzo je stigla do prednosti 8:6. No, tad su suci označili nekoliko dvojbenih prekršaja protiv naše reprezentacije, ali Italija je svejedno imala period od 11 minuta bez pogodaka. U posljednjoj četvrtini Bukić je propustio iskoristiti kontru za tri pogotka prednosti, a šest minuta prije kraja Petković nije realizirao peterac. Potom je Italija postigla dva pogotka za izjednačenje na 8:8.

Sukno je ubrzo pogodio za 9:8, ali je nedugo potom isključen do kraja utakmice s pravom zamjene zbog nesportske reakcije. Treće osobne pogreške su dobili Obradović i Lončar, no Hrvatska je ipak tri minute prije kraja imala dva pogotka prednosti. Luongo je 20 sekundi prije kraja izjednačio na 10:10, a u posljednjoj akciji je Paškvalin pogodio gredu. U trećoj seriji peteraca Gallo je pogodio vratnicu, a u četvrtoj je Pavić obranio udarac Di Fulvija. To je iskoristio Vukičević za potvrdu pobjede Hrvatske.