Svjetski kup u alpskom skijanju za osobe s invaliditetom – Tarvisio:

U slalomu Sokolović i Mizdrak ostali bez plasmana

Prvog dana Svjetskog kupa u alpskom skijanju za osobe s invaliditetom koje se održava na talijanskom skijalištu Tarvisio, danas je bio na rasporedu slalom. Nastupili su paraolimpijci Dino Sokolović i Damir Mizdrak.

Dino Sokolović je nakon loše prve vožnje u konkurenciji sjedečih skijaša zauzimao 8. Mjesto. U drugoj vožnji Sokolović se „bacio na glavu“ i nažalost izletio na sredini staze. Pobjedio je Japanac Taiki Morii.

Damir Mizdrak i njegov vodič Luka Debeljak u konkurenciji slijepih i slabovidnih također nisu završili utrku slaloma. Nakon prve vožnje zauzimali su 11.mjesto, da bi u drugom laufu nažalost izletili u prvoj polovici staze. Slavio je Slovak Miroslav Haraus.

U Tarvisiu  prijavljeno je 18 zemalja s ukupno 90 skijašica i skijaša u svim kategorijama.