Devet medalja mladih hrvatskih atletičara u rumunjskom Pitestiu

U subotu i nedjelju 1. i 2. srpnja u Pitestiu (Rumunjska) se održava Prvenstvo Balkana za juniore i juniorke.

(foto: Filip Mrčić facebook)

U subotu u rumunjskom Pitestiu  je počelo juniorsko Prvenstvo Balkana, a prvog dana natjecanja hrvatski su juniori i juniorke osvojili ukupno devet medalja . Juniorke su bile uspješnije jer od devet osvojenih medalja, sedam  su pripale njima.

Naslove juniorskih prvaka Balkana osvojili su tako Franja Želimorski u bacanju koplja s hicem od 53,44 m i Filip Mrčić u skoku u vis s preskočenih 2,10 m. Srebro su osvojili Daniela Pešić na 100 m (11,99), Dora Filipović na 400 m (55,94), Elija Valentić u skoku s motkom s novim juniorskim rekordom Hrvatske preskočivši točno 4 m te David Šalamon na 400 m (47,27).

Osvojene su i tri brončane medalje i to Wanda Haber Zelanto na 400 m (56,09) i 400 m prepone (1:00,41) i ženska štafeta 4×100 m (47,57) u sastavu Ordihea Leščak, Dolores Ćosić, Luana Bobanović i Daniela Pešić.