U16: Hrvatske odbojkašice prvakinje srednje Europe

Hrvatske odbojkaške reprezentativke do 16 godine osvojile su naslov prvakinja srednje Europe na MEVZA turniru u Mađarskoj.

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija do 16 godina u finalu MEVZA turnira u mađarskom gradu Gyoru suprotstavila se vršnjakinjama iz Češke. Mlade Hrvatice dobro su otvorile utakmicu i osvojile prva dva seta. Pobjedu u trećem setu nakon tijesne završnice upisale su Čehinje, no hrvatske su odbojkašice u četvrtom setu vratile rezultat u svoju korist. Rezultatom 3:1 u setovima (25:19, 25:19, 23:25, 25:19) ostvarile su pobjedu, osvojile zlato i naslov prvakinja srednje Europe.

Bio je ovo uspješan završetak godine za mlade hrvatske odbojkašice, ali i uvertira u predstojeće susrete. Već početkom nove godine izabranice Igora Lovrinova čekaju kvalifikacijske utakmice u Italiji za Europsko prvenstvo 2020. godine. Prvu utakmicu igraju 04. siječnja s početkom u 15:30 sati protiv reprezentacije Poljske.

Zlatnim Hrvaticama i njihovim trenerima čestitamo na odličnim rezultatima, želimo puno sreće u sljedećim utakmicama i plasman na Europsko prvenstvo 2020. godine.