U16: Hrvatske odbojkaške reprezentativke u finalu MEVZA turnira u Mađarskoj

Pobjedom nad reprezentativkama iz Slovačke rezultatom 3:1 mlade hrvatske odbojkašice ušle su u samu završnicu MEVZA turnira u mađarskom Gyoru.

Pod vodstvom izbornika Igora Lovrinova hrvatske reprezentativke do 16 godina uspješno nastavljaju svoj put na MEVZA turniru u Mađarskoj. Nakon plasmana u polufinale jučer ujutro, poslijepodne su nastavile u istom tonu. Rezultatom 3:1 (25:14, 25:17, 25:27, 25:21) nadigrale su vršnjakinje iz Slovačke i osigurale mjesto u finalu turnira.

Naše su odbojkašice odličnom igrom otvorile utakmicu i glatko osvojile prva dva seta. U trećem setu slovačke odbojkašice suprotstavile su se mladim Hrvaticama i u tijesnoj završnici ipak ostvarile pobjedu. U četvrtom i posljednjem setu igralo se poen za poen, ali su hrvatske odbojkašice pokazale svoju kvalitetu i upisale pobjedu.

U finalu koje se igra danas s početkom u 16 sati suočit će se s vršnjakinjama iz Češke. Mlade češke reprezentativke u polufinalu su nadigrale reprezentativke iz Slovenije rezultatom 3:2 (25:20, 24:26, 22:25, 25:23, 15:8). Dvoboj za treće mjesto već je odigran. Mlade slovenske odbojkašice ostvarile su uvjerljivu pobjedu u borbi za brončanu medalju. Rezultatom 3:0 (25:7, 25:4, 25:17) nadigrale su slovačke reprezentativke i ostvarile treće mjesto u ukupnom poretku.

Hrvatskoj ženskoj odbojkaškoj reprezentaciji do 16 godina želimo puno sreće u dvoboju za zlatno odličje!