U17: Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija upisala novi poraz

Nakon poraza protiv reprezentacije Poljske u prvom susretu kvalifikacijskog turnira za EP 2020. godine, mlade hrvatske reprezentativke poražene su i u drugoj utakmici.

Hrvatske odbojkašice do 17 godina predvođene izbornikom Igorom Lovrinovom nastavljaju svoj nastup na kvalifikacijskom turniru za Europsko prvenstvo 2020. godine. U jučerašnjem susretu u Bassano del Grappa igrale su protiv talijanskih vršnjakinja.

Iako su mlade Hrvatice dobro otvorile utakmicu i povele protiv talijanskih odbojkašica, favorizirane Talijanke sustižu rezultat te se dvije reprezentacije stalno smjenjuju u vodstvu. Prvi set naposljetku osvaja Italija. Tijekom drugog seta Talijanke pojačavaju servis i napad te cijelo vrijeme drže vodstvo i brzo osvajaju i drugi set. Početkom trećeg seta mlade Talijanke povele su sa šest poena razlike, no hrvatske odbojkašice ih sustižu te se igra nastavlja poen za poen. Na kraju su talijanske odbojkašice ipak pojačale tempo i upisale pobjedu od 3:0 u setovima (25:20, 25:17, 25:19).

Hrvatska još uvijek nije upisala nijednu pobjedu na ovom kvalifikacijskom turniru, dok se Talijanke nalaze na vrhu skupine B. Hrvatske odbojkašice do 17 godina posljednju utakmicu kvalifikacijskog turnira u Italiji igraju danas, 6. siječnja, od 15:30 sati protiv reprezentacije Austrije.