U17: Hrvatske odbojkašice ostale bez Europskog prvenstva

Iako su hrvatske odbojkašice do 17 godina rezultatom 3:0 svladale reprezentaciju Austrije, nisu se uspjele kvalificirati na Europsko prvenstvo 2020. godine.

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija do 17 godina jučer je odigrala posljednji susret na kvalifikacijskom turniru u talijanskom Bassano del Grappa. U zadnjoj utakmici skupine B kvalifikacijskog turnira za Europsko prvenstvo 2020. godine mlade Hrvatice susrele su se s vršnjakinjama iz Austrije.

Već u prvom setu Hrvatska je pokazala da je favorit za pobjedu u ovoj utakmici, a to se dokazalo i u nastavku susreta. U svakom su setu Hrvatice napravile veću razliku te su mirno mogle privesti utakmicu kraju. Hrvatske odbojkašice na kraju su svladale Austrijanke rezultatom 3:0 u setovima (25:11, 25:14, 25:17).

Budući da su mlade hrvatske reprezentativke u prva dva susreta skupine B upisale poraze, ova pobjeda nažalost nije bila dovoljna za plasman na Europsko prvenstvo koje će se 2020. godine igrati u Bugarskoj. Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija do 17 godina završila je na trećem mjestu skupine B.