(U19) Hrvatska nadigrala vršnjake iz San Marina u Rovinju!

Hrvatska U-19 nogometna reprezentacija ugostila je vršnjake iz San Marina u Rovinju i pritom upisala laganu pobjedu u sklopu kvalifikacija za Elitno kolo za odlazak na Europsko prvenstvo u Finskoj sljedeće godine.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina, koju s klupe vodi Robert Jarni, ugostila je na stadionu Valbruna u Rovinju vršnjake iz San Marina i upisala laganu pobjedu 3:0 u sklopu grupe 1 za plasman u Elitno kolo kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2018. u Finskoj.

U 13. minuti Hrvatska je povela kada je s desne strane ubacio Dario Špikić, a iz blizine je precizan Sandro Kulenović za 1:0. Već u 20. minuti mladi Vatreni dižu prednost na 2:0. Ponovno je asistent Špikić za dvostrukog strijelca Kulenovića koji pogađa iz blizine nakon lijepe timske akcije. U 33. minuti Duje Javorčić dobro je pucao unutar kaznenog prostora gostiju, a siguran je na golu vratar Davide Colonna. Isti igrač odlično je pucao u 36. minuti s ruba šestnaesterca, ali Colonna je fantastično paradom obranio. U 38. minuti novi pogodak u mreži San Marina. Dario Nejašmić postigao je odličan i efektan pogodak udarcem s 20 metara u gornji desni kut gola.

Javorčić je u 48. minuti pogodio vratnicu iz slobodnog udarca s ruba šestnaesterca, lopta se odbila do Kulenovića koji iz blizine nije uspio pogoditi praznu mrežu za hattrick. Kulenović je dobro pucao u 50. minuti iskosa s 20 metara, ali siguran je Colonna. Josip Maganjić odlično je pucao iz slobodnog udarca s ruba šestnaesterca u 55. minuti, ali Colonna je još bolje obranio. U 58. minuti Špikić je nakon lijepe kombinacije s Kulenovićem uputio prizemni udarac unutar kaznenog prostora, ali vratar San Marina upisuje novu obranu. Kulenović u 59. minuti pogađa vratnicu iz teške pozicije. U 62. minuti Mario Čuže, koji je u igru ušao umjesto Kulenovića, došao je prvi do lopte nakon ubačaja Javorčića iz kornera, ali Colonna je danas dobro raspoložen na vratima gostiju. U 65. minuti, nakon ubačaja Marka Gjire iz kornera, lopta se odbila do Ante Palaverse koji nije uspio pogoditi mrežu iz blizine. Nakon odlične akcije u 71. minuti, lopta je došla do Čuže čiji udarac Colonna izbija sa same gol linije. Špikić je u 84. minuti pucao iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, a ponovno je siguran Colonna.

U sljedećem kolu Hrvatska dočekuje vršnjake iz Latvije 11. studenog.