NAJNOVIJE VIJESTI

[FOTO] U19: Hrvatska pružila dobar otpor, ali poražena u Italiji

Poraz mladih Vatrenih u prijateljskoj utakmici.

Nogometne reprezentacije Hrvatske i Italije do 19 godina odigrale su prijateljski susret u talijanskoj Gorici. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio poravnat, na 1:1, da bi na kraju Talijani upisali minimalnu, 3:2 pobjedu.

Prijateljski ogled odigran je u teškim vremenskim uvjetima, jaka kiša utjecala je i na stanje travnjaka. Hrvatski nogometni reprezentativci dobro su odigrali prvo poluvrijeme, stvarali su visok pritisak na talijansku obranu i u nekoliko navrata stigli do prilike za postizanjem pogotka. Prvi su poveli domaći nogometaši, koji su u 21. minuti iskoristili ubačaj iz kornera. Hrvatska je pokušavala izjednačiti, što je omogućilo Talijanima brze kontranapade, ali je obrana sve napade zaustavila. Do izjednačenja Hrvatska dolazi u 37. minuti, najbrži na odbijenoj lopti domaćeg vratara bio je Jurica Bajić, pogotkom je postavio rezultat poluvremena.

Nakon odmora ritam igre je pao, to je više odgovaralo domaćinu, što su i iskoristili. Do 68. minute imala je Hrvatska izglednije prilike, ali je rezultat ostao nepromijenjen. Talijani još jednom do vodstva stižu nakon kornera, ovog puta u 68. minuti. Osam minuta kasnije domaćin je poveo s dva pogotka prednosti, domaći nogometaši kaznili su neodlučnost hrvatske obrane. Hrvatska se vratila u igru u 85. minuti, nakon sjajnog napada s desne strane, precizno je gađao Josip Mitrović. Do kraja susreta ponestalo je vremena za promjenom rezultata i utakmica je završena pobjedom Italije s 3:2.