U20: Gabrić ‘torpedirao’ BiH i odveo Hrvatsku do prve pobjede

U zadnjem kolu skupine, Hrvatska igra s Belgijom.

U20 reprezentacija/ Foto: HKS

U trećoj utakmici na U20 Europskom prvenstvu Hrvatska je upisala prvu pobjedu. Bolja je bila od reprezentacije Bosne i Hercegovine 77:61.

Hrvatska – Bosna i Hercegovina 77:61 (18:16, 17:19, 24:11, 18:15)

Hrvatska: Gulam 7, Boban, Božić 7, Bošnjak 17, Gabrić 29, Ćorić 7, Filipović, Žganec 2, Perić, Baćak 2, Radunić, Jukić 7.

Skromno prvo rezultiralo je neriješenim rezultatom na poluvremenu. Hrvatska je podsjećala na blijede predstave iz prva dva kola i nije slutilo na dobro.

Ipak na krilima najboljeg igrača susreta, Tomislava Gabrića, Hrvatska je na kraju treće četvrtine pobjegla na plus 13 i osigurala mirnu završnicu susreta. Gabrić je bio najefikasniji s 29 poena (9 skokova), a pratio ga je Domagoj Bošnjak sa 17.