U21: Hrvatska uz hat-trick Jakoliša uvjerljivo protiv San Marina

Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija je u Velikoj Gorici u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo svladala vršnjake iz San Marina rezultatom 5:0. Marin Jakoliš postigao je svoj prvi hat-trick u mladoj reprezentaciji.

U svom četvrtom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, Hrvatska U-21 je u Velikoj Gorici ugostila vršnjake iz San Marina. Momčad izbornika Nenada Gračana je na teškom terenu ušla agresivno u utakmicu. Prvu pravu priliku je u 13. minuti imao Marin Jakoliš koji je na pet metara  promašio loptu. U 21. minuti priliku je imao i Andrija Balić, no lopta je završila u rukama vratara De Angelisa.

Od 14 udaraca prema vratima San Marina, u prvom poluvremenu je u golu završio samo jedan i to u 45. minuti. Nakon izvedenog auta, Jakoliš je prošao po desnoj strani i uputio loptu prema prvom kutu gola. Tijekom prvih 45 minuta, vratar Hrvatske, Josip Posavec bio je potpuno besposlen, s obzirom da nogometaši San Marina nisu uputili niti jedan udarac prema golu domaćina.

Marin Jakoliš je i na početku drugog poluvremena imao priliku zatresti mrežu gostiju, no pogodio je gredu. U 56. minuti došlo je do promjene na vratima San Marina. Ozlijeđenog De Angelisa zamijenio je Marconi. Hrvati su nastavili nizati akcije, ali i promašivati. U 60. minuti napokon je došlo i do drugog pogotka Hrvatske. Za 2:0 udarcem iz daljine bio je precizan Petar Bočkaj.

Jakoliš se u 69. minuti po drugi puta upisao na listu strijelaca povisivši prednost Hrvatske na 3:0. Hrvatska se razigrala i nastavila nizati zgoditke. U 80. minuti nakon ubačaja Borne Sose s lijeve strane Jakoliš je zabio glavom za 4:0. Ovim pogotkom Jakoliš je ostvario svoj prvi hat-trick za hrvatsku U-21 nogometnu reprezentaciju. Konačan rezultat je u 90. minuti postavio Josip Brekalo. Prošao je po lijevoj strani i mirnim udarcem svladao Marconija za 5:0.

Bila je to četvrta pobjeda hrvatske U-21 nogometne reprezentacije u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2019. godine. Hrvatska svoju iduću utakmicu igra u gostima, 13. studenog, protiv vršnjaka iz Grčke.

Hrvatska: Posavec – Karačić, Ćaleta-Car, Šimić, Sosa – Balić, Šunjić (od 78. Bašić) – Bočkaj (od 73. Majer), Ćorić (od 83. Ivanušec), Brekalo – Jakoliš.

San Marino: De Angelis (od 56. Marconi) – D’Addario, Censoni, Casadei, Grandoni – Battistini (od 87. Venerucci) – Mularoni, Lunadei, Tamagnini (od 70. Gatti), Tomassini – Vultaggio.