UEFA Futsal Cup: Nacional svladao engleskog prvaka

Nacional je u prvom kolu šeste skupine UEFA Futsal Cupa svladao engleskog prvaka Baku United.

Hrvatski futsal prvak Nacional nalazi se na turniru UEFA Futsal Cupa u mađarskom Györu gdje od 29. rujna do 2. listopada igra turnir koji dvjema najboljim momčadima u skupini donosi ulazak u elitnu rundu UEFA Futsal Cupa.

Prvi korak prema tom pothvatu učinjen je pobjedom nad engleskim prvakom Baku Unitedom koji se unatoč dominaciji Nacionala pokazao tvrdim orahom te je njegov otpor svladan tek u posljednjih 10 minuta susreta.

Nacional je pobjedio rezultatom 5:4, iako je u 30. minuti susreta gubio s 3:1, a službena statistika otkriva zapanjujući podatak kako je hrvatski prvak imao čak 39 udaraca više od Baku Uniteda (50:11).

U osmoj minuti susreta u vodstvo je engleskog prvaka doveo kapetan Agon Rexha, dok je minutu kasnije rezultat poravnao Luka Perić na asistenciju Tihomira Novaka. Unatoč pritisku Nacionala do kraja poluvremena, Englezi u 14. minuti ponovno dolaze u vodstvo pogotkom Noe Pardoa s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Iako je Nacional u drugom dijelu još jače pritisnuo, u 27. minuti ih je ponovno šokirao pogodak engleskog prvaka, strijelac je ovoga puta bio Jarrod Basger. Ipak, negdje se moralo otvoriti te je tri minute kasnije golom Novaka Nacional smanjio vodstvo, da bi ga u 34. minuti Grbeša u potpunosti anulirao.

U 39. minuti golovima Kocića i drugim pogotkom Perića na spavanju je uhvaćen do tada odličan bedem engleskog prvaka te je izborena vrlo važna pobjeda u prvom kolu UEFA Futsal Cupa. Baku je do kraja susreta drugim pogotkom Parda smanjio vodstvo, no nije bilo vremena za izjednačenje.

U srijedu je na rasporedu susret između Györa i Nacionala, a mađarski prvak danas igra dvoboj protiv bjeloruskog predstavnika Lida.