UEFA Futsal Cup: Poraz Naconala u drugom kolu, odluka pada protiv Bjelorusa

Nogometaši Nacionala nalaze su u mađarskom Gyoru gdje igraju glavnu rundu UEFA Futsal Cupa.

Getty Images

Malonogometaši Nacionala su upisali prvi poraz na turniru skupine 6 UEFA Futsal Cupa u mađarskom Gyoru od domaćina turnira rezultatom 5:4 (5:2).

Izabranici trenera Roberta Grdovića su nakon pobjede nad engleskim prvakom Baku Unitedom vrlo loše ušli u susret protiv domaćina koji je u prvom kolu poražen od bjeloruskog LSM Lida. Već početkom devete minute su Zagrepčani četiri puta vadili loptu iz svoje mreže, a strijelci za Gyor su redom bili Zoltan Droth, Juanra i dva puta Fumasa.

U nastavku je Nacional konsolidirao svoje redove te je pogocima Tihomira Novaka u 13. i 14. minuti smanjio prednost mađarske momčadi, no domaćini do kraja poluvremena postižu još jedan pogodak, strijelac svog drugog pogotka na susretu bio je Juanra u 17. minuti dvoboja.

U drugom dijelu Nacional je izgledao puno bolje. Vedran Matošević u 26., te Boris Surudžić u 28. minuti smanjuju zaostatak na samo jedan gol, a već u sljedećoj minuti nakon pogotka Surudžića, Mladen Kocić nije realizirao najstrožu kaznu za hrvatskog prvaka.

Pri kraju susreta u 37. minuti gosti su propustili još jedan kazneni udarac, ovoga puta promašio je dvostruki strijelac Novak. Bjeloruski LSM Lida je vodeći na ljestvici sa šest bodova, dok su Gyor i Nacional na diobi druge pozicije s tri, a Baku United još uvijek čeka na prvi bod.

Momčad Roberta Grdovića u četvrtak mora svladati bjeloruskog prvaka ukoliko želi proći među 16 najboljih momčad Starog kontinenta.