UEFA liga nacija: Srbi pobijedili susjede, Mitrović se propisno osramotio

Portugal i Italija odigrali neriješeno

Jedini susret večeras koji se odigrao u A diviziji je bio susret Italije i Portugala, koji su podijelili bodove bez postignutog gola. U susretu bez puno pravih prilika, istaknuli su se golmani obiju reprezentacija ali je Portugalski golman Rui Patricio u prvom poluvremenu imao dvije sjajne obrane.

Turska je na domaćem terenu poražena od Svedske 0:1 i s tim rezultatom se oprostila od divizije B. Švedska je golom Granquista u drugom poluvremenu osigurala šansu protiv Rusije u prolazak skupine.

U grupi 4 divizije C Srbija je sa 2:1 pobijedila Crnu Goru te trenutno drži prvo mjesto u skupini koji je dogodine vodi u viši rang. Već u prvom poluvremenu Srbija zabija svoja dva pogotka i to u dvije minute. Prvo je Adem Ljajić (30′)  u šesnaestercu matirao Petkovića na asistenciju Tadića, potom dvije minute kasnije Mitrović koristi nabacivanje Kolarova kojim povećava za duplo prednost svoje reprezentacije. Mitrović neće po dobrome pamtiti ovu utakmicu iako je zabio. Srbija je imala i penal, a on ga je zapucao pokušajem panenke. Poslije toga je imao još jednu izglednu priliku no Petković se iskazao sa velikom obranom. U nastavku Mugoša(70′) uspijeva zabiti vrlo lijep gol za Crnu Goru ali više od toga nije išlo.

Rumunjska je svladala Litvu sa 3:0 i zadržala priključak za Srbijom. Na početku prvoga poluvremena Puscas(7′) je matirao Litavsku obranu prvi puta. I Litva se do kraja prvog poluvremena držala ali u drugoj minuti drugog poluvremena, prima drugi gol. Strijelac je bio Keseru(47′). Zadnji pogodak je djelo Nicolae Stanciua(65′)

Škotska je deklasirala Albaniju sa 4:0 i u utorak odlučuju osvajača ove skupine sa Izraelom u Škotskoj. Golove su postizali Fraser(14′), S Fletcher(45+2′), Forrest(55′ i 67′).

U grupi 4, divizije D, Kosovo je deklasiralo Maltu sa 5:0 u gostima i zauzelo prvu poziciju uoči posljednjeg kola. Azerbejdžan je pobijedio sa 2:0 Farske Otoke i trenutno je drugi sa dva boda zaostatka za Kosovom