Hrvatska u dodatnim kvalifikacijama

Andrej Kramarić razbio Ukrajinu!

Hrvatska je svladala Ukrajinu u Kijevu i osigurala dodatne kvalifikacije. Andrej Kramarić si je osigurao titulu igrača utakmice s dvama pogocima.

Hrvatska nogometna reprezentacija gostovala je u Kijevu u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje se održava u Rusiji sljedeće godine. Hrvatskoj je isključivo pobjeda donosila dodatne kvalifikacije, dok bi s neriješenim rezultatom ovisila o rezultatima drugih utakmica. Novi izbornik Zlatko Dalić imao je malo vremena za složiti taktiku, ali na kraju je uspio. Andrej Kramarić je odigrao najbolju utakmicu u reprezentaciji. Postigao je dva pogotka i barem nakratko donio mir u svlačionici.

Već u prvoj minuti Hrvatska je imala dobru priliku. S lijeve strane loptu je ubacio Ivan Perišić u šestnaesterac domaćina gdje pronalazi Marija Mandžukića, ali njegov udarac glavom prolazi par centimetara iznad grede. Prilikom udarca loptu je okrznuo igrač Ukrajine Yaroslav Rakitsky te je Hrvatska dobila udarac iz kuta. U 8. minuti Ivan Perišić pucao je iz teške pozicije s ruba šestnaesterca, ali bio je neprecizan. Ukrajina je u 10. minuti došla do prve prilike za pogodak. Nakon boksanja lopte Danijela Subašića, lopta dolazi do naturaliziranog Ukrajinca Marlosa koji odlično puca s vrha šestnaesterca, ali Dejan Lovren u zadnji tren blokira udarac. U 17. minuti Luka Modrić proigrava natrčalog Domagoja Vidu koji upućuje opasan udarac s desne strane šestnaesterca, ali njegov udarac prolazi pored vrata Andrija Pyatova. Nakon toga uslijedio je period igre u kojem je Ukrajina pritisnula naše igrače u njihovu polovicu terena. Yaroslav Rakitsky u 24. minuti je opalio izdaleka i zamalo zabio nakon loše reakcije Subašića. Ukrajina preuzima inicijativu i kontrolu igre. U 30. minuti opasno je s nekih 20 metara tukao pored gola Taras Stepanenko. Dvije minute poslije Andriy Yarmolenko s desne strane odlično ubacuje u hrvatski kazneni prostor gdje pronalazi glavu Evgena Konoplyanke čiji udarac završava pored gola. U 35. minuti Stepanenko je ponovo okušao udarac izdaleka, ali pogodio je točno u Subašića. Naša reprezentacija uspijeva smiriti igru i duže zadržati loptu u svom posjedu do kraja poluvremena.

Hrvatska je nastavila dominaciju s kraja prvog poluvremena i u nastavku susreta. Iz prve prave prilike u drugom poluvremenu Hrvatska je povela. Odlično je s desne strane loptu u 62. minuti ubacio u šestnaesterac domaćina Modrić. Najviši u skoku bio je Andrej Kramarić koji precizno pogađa pored nemoćnog Pjatova. Već u 70. minuti Hrvatska vodi 2:0. Ivan Rakitić poslao je prizemnu loptu s vrha šestnaesterca pred ukrajinski gol. Loptu prihvaća Kramarić i postiže svoj i hrvatski drugi pogodak. Ukrajina je totalno potonula nakon drugog primljenog pogotka. U 87. minuti izdaleka s lijeve strane je pucao Rakitsky, ali bezopasno po našim vratima.

Ovom pobjedom Hrvatska je osigurala dodatne kvalifikacije.