Ukrajinski kup: Eduardo zabio u produžetku i otvorio put Šahtaru u finale

Polufinale: Slavutych - Šahtar 0:3. Eduardo je u 105. minuti zabio iz slobodnog udarca

Eduardo/Getty Images

Ukrajinski kup, polufinale

SLAVUTYCH – ŠAHTAR 0:3

Stadion Tsentralnyi. Sudac: Vitaliy Romanov (Dnipropetrovsk)

Strijelci: 0:1 Eduardo (105′), 0:2 Taison (110′), 0:3 Bernard (120′).

Crveni karton: Ilsinho (120′).

SLAVUTYCH: Mirnyi, Shopin, Tarasenko, Musyka, Obrevko, Koshelyuk, Fabunmi, Mironenko (od 46′ Lobov), Chebotaryov (od 75′ Sinegub), Gonschik, Bushman (od 61′ Ushakov).

ŠAHTAR: Kanibolotskiy, Kobin (od 46′ Eduardo), Kucher, Volovyk, Sobol, Stepanenko, Dentinho (od 58′ Taison), Bernard, Teixeira, Ilsinho, Ferreyra (od 46′ Adriano).

Nogometaši Šahtara plasirali su se u finale ukrajinskog Kupa pobijedivši na gostovanju kod Slavutycha 3:0 nakon produžetka. Iako je dominirao 90 minuta, Šahtar je tek u dodatnih 30 minuta osigurao završnicu.

Upravo je Edurado da Silva u 105. minuti pogotkom iz slobodnog udarca slomio otpor domaćna – 0:1. Kada je domaćin krenuo po izjednačenje Taison i Bernard potvrdili su pobjedu gostiju.

Eduardo je ušao u igru u 46. minuti, dok Darijo Srna ovoga puta nije igrao. Šahtara u finalu očekuje kijevski Dinamo.