Ukrajinsko prvenstvo: Srna i Eduardo strijelci u preokretu Šahtara kod Metalista

Utakmica 20. kola: Metalist - Šahtar 2:4. Eduardo je u 38. minuti izjednačio, da bi u posljednjim trenucima prvoga dijela Srna Šahtaru donio vodstvo

Darijo Srna/Getty Images

Hrvatski reprezentativci Darijo Srna i Eduardo da Silva upisali su se među strijelce u dramatičnoj pobjedi Šahtara kod Metalista (4:2) u 20. kolu Ukrajinskog prvenstva. Domaćin je poveo 2:0, da bi Douglas smanjio u 36. minuti.

Samo dvije minute kasnije Eduardo je izjednačio, da bi u posljednjim trenucima prvoga dijela Srna Šahtaru donio vodstvo 3:2. U preostalih 45 minuta Adriano je golom zaključio pobjedu.

Ivan Strinić i Domagoj Vukojević odigrali su svih 90 minuta u derbiju kola u kojem je Dnjipro u Dnipropetrovsku nadvisio kijevski Dinamo (2:0).  Ognjen Vukojević odigrao je 62 minute u redovima gostiju.