Ukrajinsko prvenstvo: Eduardo upisao asistenciju u visokoj pobjedi Šahtara

Utakmica 18. kola: Zaporožje - Šahtar 0:3. Eduardo je u igru ušao u 64. minuti i 17 minuta kasnije upisao asistenciju za Alexa Teixeiru koji je postavio konačni rezultat

Eduardo/Getty Images

Hrvatski reprezentativac Eduardo odigrao je dobru partiju u uvjerljivoj gostujućoj pobjedi Šahtara kod Zaporožja (0:3) u sklopu 18. kola ukrajinskog prvenstva.

Eduardo je u igru ušao u 64. minuti i 17 minuta kasnije upisao asistenciju za Alexa Teixeiru koji je postavio konačni rezultat. Darijo Srna je kao kapetan odigrao svih 90 minuta za Šahtar koji na ljestvici ima šest bodova više od Dnjipra, ali i odigranu utakmicu više.

Nastup je odradio i 26-godišnji hrvatski vratar Krševan Santini koji je čuvao mrežu Zorje koja je remizirala u gostima kod Vorskle (1:1).

Rezultati 18. kola: Metalurg Zaporožje – Šahtar 0:3 (Luiz Adriano 22, Alex Teixeira 29, 81), Vorskla – Zorja 1:1 (Jahović 50/Boli 38)

Poredak: Šahtar 41, Dnjipro 35, Metalist 33, Dinamo Kijev 33…