Ukrajina: Nikola Kalinić strijelac u porazu Dnjipra

Utakmica 27. kola: Metalist - Dnjipro 2:1. Hrvatski napadač u igru je ušao u 75. minuti umjesto reprezentativnog kolege Ivana Strinića i šest minuta kasnije realizirao najstrožu kaznu

Nikola Kalinić/Getty Images

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić upisao se među strijelce u porazu Dnjipra u 27. kolu ukrajinskog prvenstva.

Kalinićeva je momčad izgubila 1:2 na gostovanju kod Metalista u Harkivu i tako propustila bodovno se izjednačiti sa Šahtarom iz Donjecka tri kola prije kraja.

Hrvatski napadač u igru je ušao u 75. minuti umjesto reprezentativnog kolege Ivana Strinića i šest minuta kasnije realizirao najstrožu kaznu za 1:1.

Uspješan je bio i Mladen Bartulović koji je zabio gol i asistirao za još jedan u remiju svoga Karpatija protiv Metalurga iz Zaporožja (2:2).

Domagoj Vida i Ognjen Vukojević odigrali su čitavu utakmicu za Dinamo iz Kijeva koji je izgubio 1:2 na gostovanju kod Metalurga u Donjecku.