Ukrajina: Šahtar osigurao naslov, Eduardo strijelac, Srna izjednačio klupski rekord

Zarja - Šahtar 1:3. Srna je u susretu sa Zarjom izjednačio klupski rekord po broju prvenstvenih utakmica u ukrajinskom prvenstvu

Nogometaši Šahtara osigurali su deveti naslov prvaka Ukrajine pobijedivši u predposljednjem kolu u gostima Zarju u Lugansku 3:1. Među strijelce za momčad iz Donjecka upisao se i Eduardo Alves da Silva, koji je postigao posljednji gol na utakmici.

Hrvatski reprezentativni napadač deveti prvenstveni pogodak sezone postigao je u sudačkoj nadoknadi. Eduardo je u igru ušao u 70. minuti, dok je kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao svih 90 minuta za Šahtar.

Srna je inače u susretu sa Zarjom izjednačio klupski rekord po broju prvenstvenih utakmica u ukrajinskom prvenstvu.  Hrvatski se reprezentativac sa 266 kapica izjednačio sa Dmitrom Šutkovim.