‘Umorni’ Ćorić: “Nisam favorit, ali borit ću se do kraja”

Nakon velike pobjede u pet setova protiv Sergija Stahovskog u prvom kolu Wimbledona Ćorić je bio vrlo zadovoljan.

Borna Ćorić u utorak je ostvario svoju prvu pobjedu u karijeri na terenima All England Cluba u glavnom dijelu ždrijeba i drugu na travnatoj podlozi u svojoj karijeri. Protivnik je bio i više nego neugodan, 49. tenisač svijeta Ukrajinac Sergij Stahovskij protiv kojega je Borna ostvario drugu pobjedu ove godine, a ima i jedan poraz sa Zagreb Indoorsa.

Ćorić je bio vrlo zadovoljan svojom prvom pobjedom na Wimbledonu koju je ostvario nakon tri sata i 55 minuta uz grčeve koji su ga ponovno pratili u petom setu, a i sam je naglasio kako ga i žuljevi muče već godinu dana što pod hitno mora riješiti.

Bornu je iznenadio Ukrajinac u trenucima kada je hrvatski tenisač imao 2:1 u setovima i break prednosti, no Stahovskij je sa šest uzastopnih gemova u nizu odnio set u svoju korist. Unatoč tome, mentalna snaga Borne Ćorića unatoč bolovima bila je jača te je kod 8:7 u petom setu iskoristio četvrtu meč loptu.

Sada se okreće drugom kolu i dvoboju protiv 25. nositelja turnira, Talijana Andreasa Seppija: “Seppi je u odličnoj formi, trava mu odgovara i bit će to jako težak meč, pogotovo nakon ovog maratona. Dobro je da imam slobodan dan. Borit ću se do kraja, iako nisam favorit u tom meču.”

Seppi je odličnu formu na travi potvrdio uvjerljivom pobjedom u tri seta nad domaćim tenisačem Kleinom, a prije dva tjedna igrao je i finale turnira u Halleu. S druge strane, Ćorić je još jednom naglasio kako se još uvijek ne osjeća najbolje na travnatoj podlozi, no prilagodba ide na bolje.