Unatoč porazu Barcelona rutinski potvrdila finale

Bayern je u Münchenu svladao Barcelonu 3:2, no nije imao nikakve izglede za finale...

Mario Ćužić - Zna.hr

U uzvratnom dvoboju polufinala Lige prvaka Bayern je bio bolji od Barcelone, ali plasman španjolske momčadi u finale niti u jednom trenutku nije bio ugrožen. Bayern je trebao rani pogodak, no prvu dobru situaciju imala je Barcelona. Dani Alves je lijepo uposlio Rakitića, koji je dobro pucao u padu, ali Neuer je sjajnom reakcijom sačuvao nadu svoje momčadi. Odmah je Bayern krenuo u kontru, koja je završila tako da je Pique prsima na crti zaustavio udarac Alcantare. No, iduća akcije je ipak donijela prednost Guardioline momčadi. Benatia je nakon ubačaja iz kuta neshvatljivo ostao slobodan u kaznenom prostoru i lako je glavom poslao loptu u mrežu.

Četiri minute potom su Müller i Lewandowski bili u dobroj kontri, no poljski reprezentativac je loše reagirao i propala je prilika. Igrala se 13. minuta kad je Schweinsteiger iz daljine pucao daleko od gola. Dobar početak donio je samopouzdanje Bayernu, ali ubrzo su nestale i posljednje njemačke nade. Messi je u 15. minuti savršeno pronašao Suareza, koji je proslijedio do Neymara, a on je lako iz blizine izjednačio. Impresivno je kako je lako moćan napad Barcelone stigao do pogotka. Bayern je u 19. minuti mogao opet povesti, no Ter Stegen je sjajno zaustavio udarac Müllera glavom.

U 27. minuti Müller pronalazi Lewandowskog, no Ter Stegen je dobrom reakcijom opet spriječio njemačku radost. Minutu potom Neuer je rutinski obranio udarac Messija s desetak metara nakon dobre akcije s Neymarom. Bayern se nije predao i Alcantara se lijepo prošetao obranom i pronašao Müllera, no on nije dobro pucao. Točno nakon pola sata igre sve je definitivno bilo gotovo. Bila je to slična akcija Barcelone kao kod prvog pogotka. Opet je Suarez s desne strane dodao Neymaru, a on je rutinirano primio loptu i svladao nemoćnog Neura za ukupnu prednost Barcelone 5:1. Ter Stegen je opet na sceni bio u 38. minuti, kad je zaustavio dobar udarac Schweinsteigera. Dvije minute kasnije Lewandowski je dobro pucao, a sjajni Nijemac na vratima Barcelone je zaustavio loptu prije nego je potpuno prešla liniju. Bilo je to prilično zanimljivih 45 minuta. Bayern je uporno pokušavao do preokreta, no dvije dobre akcije sjajnog Barceloninog trojca uništile su sve nade tvorca tika-take Pepa Guardiole.

Drugi dio počeo je obostrano mirnom igrom. Bayern je pao u snazi, a Barcelona je čuvala finale i čekala kraj. U 58. minuti je dobar pokušaj Bernata iz daljine otišao pored vratnice. Minutu potom se Lewandowski riješio čuvara i dobrim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio mrežu nemoćnog Ter Stegena za 2:2. U 70. minuti je ušao Mathieu umjesto Rakitića. Četiri minute kasnije Müller dobrim udarcem donio Bayernu prednost 3:2, ali nije bilo vremena za preokret. Barcelona je tada postala opreznija u obran i u posljednjih dvadesetak minuta vidjeli smo tek loš pokušaj Lewandowskog u 83. minuti.