United pao pod raspoloženim Arsenalom

U niti pola prvog poluvremena, uz dva gola Čileanca, u strijelce se upisao i Mesut Ozil...

Getty Images

Titula vladara devetog kola Premiershipa zasluženo je otišla Arsenalu koji je u samo 19 minuta na domaćem terenu bacio u očaj momčad Manchester Uniteda, pobjedivši ih s visokih 3:0.

Budući da je Arsenal u derbi ušao sa šeste pozicije na ljestvici, nitko nije očekivao ovakav sraz gostiju. Nakon poraza od Olympiakosa (2:3) u Ligi prvaka, Wenger je drastično izmijenio momčad, pa je tako na vratima bio Čech, a u prvoj postavi ponovno smo gledali Monreala, Mertesackera i Ramseya.

Van Gaalova početna jedanaestorica istrčala je na travnjak u vrlo sličnom sastavu kao u utakmici protiv Wolfsburga u LP, te su tako umjesto Schneiderlina i Valencije od prve minute zaigrali Young i Carrick. Igra na desnom beku očito nimalo nije odgovarala Ashley Youngu gdje ga je u međusobnim dvobojima stalno pobjeđivao raspoloženi Sanchez.

Momčadi su na teren izašle u sljedećim sastavima:

ARSENAL: Čech; Bellerin, Mertesacker, Gabriel, Monreal – Cocquelin, Cazorla – Ramsey, Ozil, Sanchez – Walcott.

MANCHESTER UNITED: De Gea; Young, Smalling, Blind, Darmian – Carrick, Schweinsteiger – Mata, Rooney, Depay – Martial.