US Open: Borna Ćorić zaustavljen u drugom kolu

Drugo kolo: Borna Ćorić - Victor Estrella Burgos 7:6 (2), 4:6, 6:4, 6:2

Borna Ćorić/Getty Images

Borna Ćorić okončao je svoj nastup na US Openu. Nakon što je uspješno prosšao kvalifikacije i prvo kolo, hrvatski tenisač izgubio je od
Victora Estrella Burgosa iz Dominikanske Republike 6:7 (2), 4:6, 6:4, 6:2. Hrvatski tenisač tako je propustio lijepu priliku za novi iskorak, ali Ćorić je osim napornog ritma proteklih dana imao problema s ozljedom mišića lijeve noge.

Tridesetčetverogodišnji Burgos na US Openu postao je prvi tenisač iz Dominikanske Republike koji je ostvario pobjedu na Grand Slamu. Prvi set donio je neizvjetan rasplet, ali Burgos je bio sigurniji u trinaestoj igri.

Iako je Burgos prvi stigao do breaka u drugoj dionici, Ćorić se uspio vratiti i izjednačiti u setovima. Hrvatski tenisač u trećem setu krenuo je vodstvom od 3:0, ali onda su počeli problemi s ozljedom, Ni liječnička pomoć nije dala rezultata i Burgos je iskorisito svoju priliku za plasman u treće kolo.