US Open: Donna Vekić poražena na otvaranju posljednjeg Grand slama sezone

Prvo kolo: Donna Vekić - Coco Vandeweghe 6:2, 3:6, 1:6

Donna Vekić/Getty Images

Donna Vekić okončala je svoj nastup na US Openu u prvom kolu. Hrvatska tenisačica izgubila je od Amerikanke Coco Vandeweghe 6:2, 3:6, 1:6. Donna ni u ovom meču nije uspjela pronaći pravi ritam, a otkad je osvojila turnir u Kuala Lumpuru nije uspjela povezati dvije pobjede.

Vekić je u međuvremenu okončala suradnju s trenerom, no u ovom trenutku čini se da ništa ne daje rezultata. Prvi set nije naslutio takav rasplet. Obje tenisačice u prvoj dionici imale su pet prilika za oduzimanje servisa, a Donna je od toga dvije šanse iskoristila.

U drugom setu sve je išlo po planu do 3:3 kada se jednostavno raspala igra hrvatske tenisačice. U idućih deset gemova Donna je osvojila samo jedan! I to u trenutku kada je u trećem setu gubila 0:3.