US Open: Hrvatska ostala bez predstavnika na posljednjem Grand Slamu sezone

Mate Pavić u paru s Oliverom Marachom izgubio je od legendarnog dvojca Bryan. Amerikanci su u osmini finala US Opena slavili rezultatom 2-1 u setovima (6:4, 3:6 i 4:6).

Prvi set je dvojac Pavić/Marach odlično otvorio i stigao do breaka već u trećem gemu. Prednost breaka je dvojac s hrvatskim predstavnikom uspio zadržati do kraja seta te su nakon 32 minute igre poveli s 1:0 u setovima.

U drugi set odlično su ušla braća Bryan te na samom početku poveli s 3:0, a kao i par Pavić/Marach prednost su zadržali do samog kraja seta. I drugi set odlučio je jedan break, osvojen na samom početku seta i Bryani su poravnali rezultat na 1-1, nakon što su iskoristili jednu od dvije set lopte.

U posljednji i odlučujući set oba para su ušla sigurnim osvajanjem gemova do rezultata 2:2. Do prvog i jedinog breaka Amerikanci su stigli kod rezultata 3:2, kada su break ostvarili bez izgubljenog poena. Svoju priliku za poravnanje rezultata kod 4:3 imali su i Pavić/Marach, no ipak nisu iskoristili jednu break priliku te su protivnici pobjegli na sigurnih 5:3. U posljednjem gemu su braća Bryan slavila bez izgubljenog poena te nakon sata i 49 minuta igre nastavljaju lov na svoj šesti naslov na US Openu.

Nakon ispadanja Donne Vekić u pojedinačnoj konkurenciji, US Open napustio je i preostali hrvatski predstavnik na posljednjem Grand Slamu sezone.