US Open: Ivo Karlović pobijedio Jarkka Nieminena i izborio drugo kolo

Prvo kolo: Ivo Karlović - Jarkko Nieminen 6:4, 6:3, 3:6, 6:4

Ivo Karlović/Getty Images

Ivo Karlović pobijedio je Finca Jarkka Nieminena 6:4, 6:3, 3:6, 6:4. Hrvatski tenisač odservirao je 24 asa uz četiri dvostruke pogreške.

Karlović je u prvom setu iskoristio je jednu od tri prilike za break (3:2), a naknadno je propustio još jednu šansu. Iako je u prvoj dionici prvi servis bio na 44 posto, finski tenisač nije imao niti jednu priliku za oduzimanje servisa.  Kod vodstva 5:4 Karlović je ekspresno odjurio do 40:15 i prvog seta.

Hrvatski tenisač je i u drugi set krenuo breakom, do kraja je na svom početnom udarcu spasio jednu break loptu i tako ostvario veliku prednost. Ipak, finski tenisač je u trećem setu napokon stigao do breaka, dok s druge strane Karlović nije zaprijetio na Nieminenovom početnom udarcu.

Karlović je podignuo postotak prvog servisa u četvrtoj dionici, jedna iskorištena prilika od dvije break lopte bila je dovoljna da potvrdi drugo kolo.