US Open (M): Carreno-Busta i Kevin Anderson izborili polufinale

Prva dva sudionika polufinala posljednjeg Grand Slam turnira ove sezone su Pablo Carreno-Busta i Kevin Anderson.

Španjolac Carreno-Busta je u prvom susretu četvrtfinala očekivano s 3-0 izbacio Argentinca Diega Schwartzmana, bilo je 6:4, 6:4 i 6:2. Po dva oduzeta servisa u svakom setu bila su dovoljna da 19. tenisač svijeta mirno privede meč kraju i za samo 100 minuta izbori polufinale.

Puno teži protivnik ga tamo očekuje, budući da je u drugom večerašnjem četvrtfinalnom dvoboju domaći predstavnik i 17. nositelj Sam Querrey izgubio od Kevina Andersona iz Južnoafričke Republike s 3-1 u setovima. U prvom setu nije bilo izgubljenih servisa, a u tie-breaku s dva uzastopna breaka Anderson je riješio set u svoju korist i poveo. I drugi set ušao je u trinaestu igru, koja je bila puno neizvjesnija, a u konačnici je Američki tenisač došao do pobjede od 11-9. Jedan break pri rezultatu 3:2 bio je dovoljan da 32. tenisač svijeta osvoji treći set, dok je četvrti set ponovno otišao u tie-break, u kojemu je Anderson oduzeo servis Querreyju pri rezultatu 8-7 i nakon tri sata i 32 minute igre upisao pobjedu.