US Open (M): Čilić se plasirao među osam najboljih, prijete mu Đoković i Nadal, Federer ispao!

Pogledajte koja osmorica su ušla u četvrtinu finala.

Posljednji Grand Slam turnir ove sezone, US Open, bliži se svom kraju, a u natjecanju je još ostalo osam najboljih tenisača.

U prvom četvrtfinalu sastaju se prvi nositelj i najbolji tenisač svijeta, Rafael Nadal i Austrijanac Dominic Thiem. Rafa je u dosadašnjem dijelu turnira izgubio samo dva seta, no nije igrao protiv nijednog nositelja, dok je deveti nositelj na putu do četvrtine finala morao izbaciti petog nositelja Andersona, a također je izgubio dva seta i to u istom meču kada je morao nadoknaditi gubitak od 2-1 u setovima od Amerikanca Johnsona.

Drugi četvrtfinalni par čine treći nositelj Juan Martin del Potro i domaći predstavnik, 11. nositelj John Isner. DelPo igra fantastičan tenis, nakon što je izbacio dva domaćina Younga i Kudlu, pobijedio je i 31. nositelja Verdasca, a potom i našeg 20. nositelja, Bornu Ćorića, a da pritom nije izgubio nijedan set. John je s druge strane već izgubio pet setova, a jedini nositelj protiv kojeg je igrao bio je Miloš Raonić, Kanađanin koji je bio postavljen za 25. nositelja.

Nama najzanimljiviji bit će treći susret četvrtine finala u kojemu će igrati Marin Čilić. Sedmi igrač svijeta s lakoćom je pobijedio Copila, Hurkacza i Goffina, a jedino se mučio protiv Australca de Minaura, koji mu je i oduzeo jedina dva izgubljena seta. Čilićev protivnik bit će Japanac Kei Nishikori, 21. nositelj, koji je izbacio Marterera, Monfilsa, Schwartzmana i Kohlschreibera, od kojih mu je jedino 13. nositelj Schwartzman oduzeo jedan set.

Posljednji par četvrtine finala trebao je biti i najjači. Novak Đoković kao šesti nositelj trebao je igrati protiv Švicarca Rogera Federera. Srbijanac je u uvodna dva meča izgubio po jedan set, no u nastavku turnira igra odlično te je već izbacio 26. nositelja Gasqueta. Međutim, Fedex je postavljen za drugog nositelja, no ispao je u osmini finala od Australca Millmana, koji je tako priredio najveću senzaciju natjecanja. Dosada je izgubio tri seta, a pobijedio je i 14. nositelja Fogninija.