US Open (M): Del Potro i Nadal očekivano u polufinalu

Nije bilo iznenađenja u muškoj konkurenciji.

Argentinac Juan Martin del Potro i Španjolac Rafael Nadal međusobnim susretom polufinala odlučivat će o finalisti posljednjeg Grand Slam turnira ove sezone, US Opena, nakon što su pobijedili u svojim susretima četvrtine finala.

Treći tenisač svijeta nakon preokreta je sa 6:7, 6:3, 7:6 i 6:2 pobijedio 11. nositelja, domaćeg Johna Isnera nakon tri sata i 29 minuta igre. Nakon što je sa 7-5 izgubio tie-break prvog seta, DelPo se vratio u meč i pobijedio jednim breakom u drugom setu, pobjedom od 7-4 u trinaestoj igri trećeg seta te s dva oduzeta servisa u posljednjem setu.

Rafael Nadal je, pak, nakon četiri sata i 54 minute igre pobijedio Austrijanca Dominica Thiema rezultatom 0:6, 6:4, 7:5, 6:7 i 7:6. Nakon što je Thiem s tri uzastopna breaka dobio prvi set, Rafa je u iduća dva seta napravio po dva breaka i došao do prednosti od 2-1. No, Thiem se nije predavao i sa 7-4 u trinaestoj igri četvrtog seta uspio je odvesti meč u peti set. Ipak, sa 7-5 u još jednoj trinaestoj igri Rafa je izborio polufinale.