US Open (M): Del Potro nakon drame svladao Thiema, Rublev izbacio Goffina!

Nakon što su sinoć Diego Schwartzman, Pablo Carreno Busta, Kevin Anderson i Sam Querrey izborili četvrtfinale posljednjeg Grand Slam turnira ove sezone, US Opena, saznali smo i posljednje sudionike četvrtfinala ovog prestižnog natjecanja.

Glavni favorit i prvi nositelj Rafael Nadal bez problema pobijedio je Ukrajinca Dolgopolova. Za samo 103 minute igre rezultat je bio 6:2, 6:4 i 6:1, a Rafa je čak šest puta oduzimao servis svome protivniku.

Kada se već Maria Šarapova u ženskoj konkurenciji nije uspjela plasirati u četvrtfinale, u muškoj je to za rukom pošlo Andreyu Rublevu. On je priredio pravu senzaciju i sa 7:5, 7:6 i 6:3 izbacio je devetog nositelja Davida Goffina iz Belgije. U prvom setu 53. igrač svijeta oduzeo je servis favoritu u ključnom trenutku, pri rezultatu 6:5, da bi se u drugom setu ušlo u tie-break, kojeg je Rus osvojio sa 7-5. Treći set Rus je otvorio jednim breakom, kojeg je ponovio i pri rezultatu 5:3 te u konačnici za nešto više od dva sata igre upisao pobjedu.

Velika borba vodila se između Juan Martina Del Potra i Dominica Thiema. Argentinac je u konačnici nakon preokreta s 1:6, 2:6, 6:1, 7:6 i 6:4 izbacio Austrijanca i prošao dalje. Prvi set otišao je na stranu austrijskog tenisača zahvaljujući dva breaka, nakon kojeg se 28. tenisač svijeta nije oporavio. Dva breaka bila su dovoljna i u drugom setu da šesti nositelj povede s 2-0 u setovima, no Argentinac se konačno budi u trećem setu i uzvraća s dva oduzeta servisa te smanjuje na 2-1. Drugi set ponudio je obostrano oduzimanje servisa po dva puta pa je set otišao u tie-break, kojeg je DelPo dobio s uvjerljivih 7-1 i odveo meč u peti set. Ključni trenutak posljednjeg seta odvio se pri rezultatu 5:4, kada je Argentinac iskoristio svoju drugu break, a ujedno i meč loptu i upisao pobjedu.

Posljednji par osmine finala bio je onaj između Švicarca Rogera Federera i Nijemca Philippa Kohlschreibera, koji je otišao na stranu trećeg nositelja, završilo je 6:4, 6:2 i 7:5. FedEx nije imao nikakvih problema, jednom je oduzeo servis Nijemcu u prvom i trećem setu, a dva puta u drugom i zasluženo prošao dalje.