US Open (M): Nadal i Del Potro izborili polufinale, ništa od velikog derbija

Posljednja dva polufinalista US Opena, posljednjeg Grand Slam turnira ove sezone, su Rafael Nadal i Juan Martin del Potro. Tako i dalje Nadal i Federer neće po prvi put u karijeri igrati međusobno na ovom turniru u New Yorku.

Prvi tenisač svijeta i prvi nositelj, Španjolac Rafael Nadal, za samo sat i 39 minuta igre s uvjerljivih 6:1, 6:2 i 6:2 izbacio je Rusa Rubleva. U prvom setu mladom, 53. tenisaču svijeta, čak tri puta oduzeo je servis, a u preostala dva seta dva puta je uzeo break 19-godišnjaku i prošao dalje.

U drugom četvrtfinalu gledali smo puno veći derbi, a Juan Martin del Potro je nakon 2 sata i 55 minuta igre sa 7:5, 6:3, 6:7 i 6:4 pobijedio Rogera Federera. U najbolji mogući trenutak Argentinac je oduzeo servis Švicarcu u prvom setu, bilo je to pri rezultatu 5:5 i u konačnici ga potvrdio i osvojio set. Jedan break bio je dovoljan i u drugom setu, ovaj put pri rezultatu 2:1 za Federera, te je treći tenisač svijeta izjednačio na 1-1. 28. tenisač svijeta poveo je s 2-1 u setovima nakon što je tie-break trećeg seta osvojio s velikih 10-8, da bi u posljednjem setu ponovno prevagnuo jedan break, a njega je opet napravio DelPo i to pri rezultatu 2:2 i osigurao pobjedu i dvoboj s Rafom.