US Open (M): Veliko finale izborili Kevin Anderson i Rafael Nadal

US Open u muškoj konkurenciji došao je do samog kraja, a večeras smo saznali i finaliste u muškoj konkurenciji. Tako će finale posljednjeg Grand Slam turnira ove sezone igrati Kevin Anderson i Rafael Nadal.

U prvom polufinalu Južnoafrikanac Anderson nakon preokreta je sa 4:6, 7:5, 6:3 i 6:4 pobijedio Pabla Carrena-Bustu iz Španjolske. 12. nositelj puno bolje započeo je meč i breakom pri rezultatu 3:3 u prvom setu došao je do prednosti, koju do kraja seta nije ispuštao i poveo je 1-0.

Međutim, tada se 28. nositelj i 32. tenisač svijeta budi i dolazi do preokreta. Prvo je oduzeo servis Španjolcu kod 2:1 u drugom setu, no Pablo je odmah odgovorio re-breakom i izjednačio. Tenisači su držali svoje servise sve do rezultata 6:5 za Andersona, koji tada koristi prvu break, a ujedno i set loptu i izjednačuje. Jedan break bio mu je dovoljan da osvoji treći set, baš kao i četvrti te je za dva sata i 57 minuta igre izborio svoje prvo, povijesno finale nekog Grand Slam turnira.

U drugom polufinalu gledali smo veliki i sjajni dvoboj između prvog tenisača i nositelja Rafaela Nadala i 24. nositelja Juan Martina del Potra. U reprizi finala prošlogodišnjih Olimpijskih igara Španjolac je, također nakon preokreta, pobijedio sa 4:6, 6:0, 6:3 i 6:2.

Argentinac je u prvom setu oduzeo servis pri rezultatu 2:2, što mu je bilo dovoljno za osvajanje seta. Međutim, u drugom setu Rafa je čak tri puta oduzimao servis protivniku, u trećem setu jednom, a u posljednjem dva puta i nakon dva sata i 34 minute izbacio DelPu iz US Opena.